Конспект уроку. Тема 2. Стройові прийоми і рух без зброї та із зброєю Заняття 4. Стройові прийоми зі зброєю



Розділ VI. Стройова підготовка

Тема 2. Стройові прийоми і рух без зброї та із зброєю
Заняття 4. Стройові прийоми зі зброєю

Навчально-виховна мета:
-  ознайомити з правилами виконання стройових прийомів зі зброєю
-  вивчити виконання прийомів зі зброєю
-  удосконалити навички елементу стройового положення з автоматом Калашникова
-  тренувати елементи стройової підготовки: розмикання взводу, виконання прийомів з автоматом на ремінь, на груди, за спину
-  виховати уважність, дисциплінованість, наполегливість та координацію у своїх діях
Навчальні питання:
1.                     Виконання прийому: «Автомат на ремінь»
2.                     Виконання прийому: «Автомат на груди»
3.                     Виконання прийому: «Зброю за спину»
Форма проведення заняття: практичне
Метод проведення: розповідь, показ, практичне виконання.
Місце проведення: місце для вивчення стройових прийомів
Час: 45 хвилин
Керівництво та навчальна література:
«Бахтін А.М, Василенко С.М. Підручник «Захист Вітчизни» 10 клас. – К.: Ліра – К, 2010 – 400 с.
Бахтін А.М., Василенко С.М Підручник «Захист Вітчизни» 10-11 клас. – Миколаїв.: Атол – ІЛ, 2008 – 514 с.
Стройовий статут сухопутних військ Збройних Сил України
Конотопенко Я.І., Томчук М.І «Організація та методика допризовної підготовки» Навчально-методичний посібник для викладачів допризовної підготовки та студентів. - К.: «Вежа», 1996. - 416 с.
«Програма Захист Вітчизни».
Матеріально-технічне забезпечення: обладнане місце для вивчення стройових прийомів, автомати Калашникова.

Хід заняття:
І. Вступна частина (до 7 хвилин).
а) Шикування особового складу (двошеренговий стрій).
б) Привітання та доповідь викладачу
в) Перевірка готовності до заняття.
г) Доведення заходів безпеки на занятті
д) Тренування особового складу: Перевірка зброї та розрядження.

ІІ. Основна частина (30-35 хвилин).
Організація заняття
а) Опитування особового складу. (узагальнення знань отриманих на минулому занятті)
·                        Елементи строю
·                        Обов’язки перед шикуванням та в строю

б) Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.
Вивчення теоретичного матеріалу
Мотивація до розгляду першого навчального питання
1.                Виконання прийому: «Автомат на ремінь» з положення автомат у правій руці біля правої ноги тримати за цівку
Виконується у три прийоми
перший прийом - чітко подати автомат в ліву руку, розвести автомат та ремінь у сторони
другий прийом —  руки навхрест права рука тримає ремінь, тримати зброю перед собою вертикально, магазином ліворуч, дульним зрізом на висоті підборіддя
третій прийом — правою рукою взяти ремінь за його верхню частину й закинути автомат за праве плече в положення «на ремінь», а ліву руку швидко опустити

Мотивація до розгляду другого навчального питання

2.                Виконання прийому: «Автомат на груди»
Автомат із положення «на ремінь» береться «на груди» за командою «Автомат на ГРУДИ»
Виконується у три прийоми
перший прийом — подати праву руку за ременем трохи вгору, зняти автомат із плеча й, підхопивши його лівою рукою за ложе і ствольну накладку, тримати перед собою вертикально магазином ліворуч, дульним зрізом на висоті підборіддя;
другий прийом — правою рукою відвести ремінь праворуч і перехопити його долонею знизу так, щоб пальці були напівзігнуті й повернути на себе; одночасно просунути під ремінь лікоть правої руки;
третій прийом — закинути ремінь за голову; взяти автомат правою рукою за шийку приклада, а ліву руку швидко опустити
Практичне розучування вправи проводиться за підготовчими вправами:
Виконання команди «автомат на груди» на 3 рахунки

Автомат з положення «на груди» береться «На ремінь» за командою: «На ре — МІНЬ» у три прийоми
перший прийом — лівою рукою взяти автомат за ложе та ствольну накладку знизу й подавати його одночасно трохи вперед угору, вивільнити праву руку з-під ременя, взятися нею за шийку приклада і тримати автомат, як зображено на малюнку;
другий прийом — піднімаючи автомат вгору, перекинути ремінь через голову й тримати зброю перед собою вертикально, магазином ліворуч, дульним зрізом на висоті підборіддя;
третій прийом — правою рукою взяти ремінь за його верхню частину й закинути автомат за праве плече в положення «на ремінь», а ліву руку швидко опустити
Практичне розучування вправи проводиться за підготовчими вправами:
Виконання команди «автомат на ремінь» на 3 рахунки

Мотивація до розгляду третього навчального питання
3.                Виконання прийому: «Зброю за спину»
«Зброю за СПИНУ» Зброя з положення «на ремінь» береться в положення «за спину» за командою «Зброю — за СПИНУ» в два прийоми:
перший прийомлівою рукою взяти ремінь трохи нижче правого плеча, а правою рукою одночасно взятися за приклад;
другий прийомправою рукою трохи підняти зброю вгору, а лівою рукою закинути ремінь за голову на ліве плече, зброю та руки швидко опустити.
Практичне розучування вправи проводиться за підготовчими вправами:
Виконання команди «зброю за спину» на 2 рахунки

Перевірка ступеню засвоєння нового матеріалу учнями. Виконання прийомів за командою викладача в цілому.

ІІІ. Заключна частина (до 3 хвилин).
а) нагадати тему, навчально-виховну мету та ступінь її досягнення;
б) зробити загальну оцінку класу;
в) відмітити кращих учнів на занятті;
г) дати домашнє завдання:
виконати завдання в робочому зошиті відповідно до теми заняття

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тести з цивільного захисту

Педагогічний досвід роботи

ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ТАКТИКО-ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ОСНОВНИХ ВИДІВ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ