Конспект уроку. Тема 2. Стройові прийоми і рух без зброї та із зброєю Заняття 3. Прийоми та рух зі зброєю



Розділ VI. Стройова підготовка

Тема 2. Стройові прийоми і рух без зброї та із зброєю
Заняття 3. Прийоми та рух зі зброєю

Навчально-виховна мета:
-  ознайомити з правилами виконання стройових прийомів зі зброєю
-  вивчити виконання прийомів зі зброєю
-  удосконалити навички елементу стройового положення
-  тренувати елементи стройової підготовки: розмикання взводу, стройове положення з автоматом, виконання прийомів ремінь послабити, підтягнути
-  виховати уважність, дисциплінованість, наполегливість та координацію у своїх діях
Навчальні питання:
1.     Стройове положення з автоматом Калашникова
2.     Виконання прийому ремінь послабити, підтягнути
Форма проведення заняття: практичне
Метод проведення: розповідь, бесіда, показ, практичне виконання.
Місце проведення: місце для вивчення стройових прийомів
Час: 45 хвилин
Керівництво та навчальна література:
«Бахтін А.М, Василенко С.М. Підручник «Захист Вітчизни» 10 клас. – К.: Ліра – К, 2010 – 400 с.
Бахтін А.М., Василенко С.М Підручник «Захист Вітчизни» 10-11 клас. – Миколаїв.: Атол – ІЛ, 2008 – 514 с.
Стройовий статут сухопутних військ Збройних Сил України
Конотопенко Я.І., Томчук М.І «Організація та методика допризовної підготовки» Навчально-методичний посібник для викладачів допризовної підготовки та студентів. - К.: «Вежа», 1996. - 416 с.
«Програма Захист Вітчизни».
Матеріально-технічне забезпечення: обладнане місце для вивчення стройових прийомів, автомати Калашникова.

Хід заняття:
І. Вступна частина (до 7 хвилин).
а) Шикування особового складу (двошеренговий стрій).
б) Привітання та доповідь викладачу
в) Перевірка готовності до заняття.
г) Доведення заходів безпеки на занятті
д) Тренування особового складу: Перевірка зброї та розрядження.

ІІ. Основна частина (30-35 хвилин).
Організація заняття
а) Опитування особового складу. (узагальнення знань отриманих на минулому занятті)
·                        Виконання стройового положення
·                        Як здійснити поворот на місці?
б) Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.
Вивчення теоретичного матеріалу
Мотивація до розгляду першого навчального питання
1.  Стройове положення з автоматом Калашникова
Стройове положення зі зброєю те саме, що й без зброї, при цьому автомат слід тримати у положенні «на ремінь» дульною частиною догори, кистю правої руки торкатися верхнього зрізу ременя, а автомат із складаним прикладом — дульною частиною вниз.
Практичне розучування вправи проводиться за підготовчими вправами:
-         Виконання команди «зброю» на 3 рахунки
-         Виконання команди «на ремінь» на 3 рахунки.

Мотивація до розгляду другого навчального питання
2.  Виконання прийому ремінь послабити, підтягнути
До того, як приступити до відпрацювання прийомів зі зброєю необхідно перевірити довжину ременя (збільшувати або зменшувати). Для послаблення і підтягнення ременя подається команда «ремінь ПОСЛАБИТИ (підтягти)». За підготовчою командою автомати беруться в праву руку. За виконавчою командою зробити півоберта праворуч, одночасно відставити ліву ногу на крок ліворуч і, нахилившись уперед, уперти зброю прикладом у стопу лівої ноги, а стволом покласти на згин правого ліктя, — ноги в колінах не згинати; тримаючи правою рукою пряжку ременя, лівою рукою підтягти (послабити) ремінь і без команди прийняти стройове положення
Практичне розучування вправи проводиться за підготовчими вправами:
-         Виконання команди «зброю» на 3 рахунки
-         Виконання команди «послабити» на 3 рахунки.

Перевірка ступеню засвоєння нового матеріалу учнями. Виконання прийомів за командою викладача в цілому.

ІІІ. Заключна частина (до 3 хвилин).
а) нагадати тему, навчально-виховну мету та ступінь її досягнення;
б) зробити загальну оцінку класу;
в) відмітити кращих учнів на занятті;
г) дати домашнє завдання:
вивчити обов’язки перед шикуванням та в строюпрочитати сторінки 198-202 підручника «Захист Вітчизни» 10 класзаписати техніку виконання прийому ремінь послабити, підтягнути.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тести з цивільного захисту

Педагогічний досвід роботи

ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ТАКТИКО-ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ОСНОВНИХ ВИДІВ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ