План-конспект №2:Розділ І. Збройні Сили України на Захисті Вітчизни. Тема 1. Збройні Сили України — військове формування держави Заняття 2. Законодавство України про військову службу
Розділ І.
Збройні Сили України на Захисті Вітчизни.
Тема 1. Збройні Сили України — військове формування держави
Заняття 2. Законодавство
України про військову службу
Навчально-виховна мета:
-
ознайомити з підготовкою військових кадрів для ЗСУ, з проходженням та видами
військової служби, з правами військовослужбовців
-
вивчити поняття військової служби, , статтю 65 Конституції України.
-
узагальнити та систематизувати знання про ЗС України
-
тренувати виконання елементів стройової підготовки, шикування в одно шеренговий
стрій.
-
виховувати повагу до законодавства України, любов до Батьківщини,
дисциплінованість, мужність та гордість за свої Збройні Сили.
Навчальні питання:
1. Законодавство України про
військову службу
2. Підготовка військових кадрів
3. Соціальний захист громадян, які перебувають на військовій службі
Форма проведення
заняття: теоретичне
Метод проведення: розповідь, бесіда.
Місце проведення: місце для вивчення стройових прийомів (вступна
частина, тренування), клас «Захисту Вітчизни».
Час: 45 хвилин
Керівництво та навчальна література:
Бахтін А.М, Василенко С.М. Підручник «Захист Вітчизни» 10 клас. – К.: Ліра
– К, 2010 – 400 с.
Бахтін А.М., Василенко С.М Підручник «Захист Вітчизни» 10-11 клас. –
Миколаїв.: Атол – ІЛ, 2008 – 514 с.
Конотопенко Я.І., Томчук М.І «Організація та методика допризовної
підготовки» Навчально-методичний посібник для викладачів допризовної підготовки
та студентів. - К.: «Вежа», 1996. - 416 с.
«Програма Захист Вітчизни».
«Положення про допризовну підготовку».
Матеріально-технічне
забезпечення:
Наочні засоби: плакати з статтею 65 Конституції України, з
військовою присягою, схема видів військової служби, підручники статути
військової служби
Технічні засоби: телевізор, тримач для стендів, екран
Хід заняття:
І. Вступна частина (до 7 хвилин).
а) Шикування
особового складу (двошеренговий стрій).
б)
Привітання та доповідь викладачу
в) Перевірка готовності до
заняття.
г)Тренування особового складу: Шикування в одно шеренговий стрій.
ІІ. Основна частина (30-35 хвилин).
Організація заняття
а) Опитування особового складу. (узагальнення знань
отриманих на минулому занятті)
·
Структура Збройних Сил України.
·
Завдання Збройних Сил України.
·
Закони України про призначення Збройних Сил України.
б) Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.
Вивчення теоретичного матеріалу
Мотивація до розгляду першого навчального питання
1.
Законодавство
України про військову службу
Важливою складовою суспільства є
військові формування. З метою їх нормальної життєдіяльності, зміцнення
законності, гарантування прав і свобод військовослужбовців в Україні створено
систему законодавства з питань військової служби.
Найвищу юридичну силу в нашій країні має
Основний закон – Конституція України, яка у статті 65 наголошує, що:
«Захист Вітчизни, незалежності та
територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком
громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону „ Про
загальний військовий обов’язок і
військову службу ”, який затверджений Верховною Радою України.
Військова
служба у Збройних Силах та інших військових формуваннях є державною службою
особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за
станом здоров’я і віком громадян України, пов’язаною із захистом Вітчизни. Час
проходження військової служби зараховується громадянам до загального стажу
роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Військова
служба поділяється на строкову військову службу і військову службу за
контрактом, існує також альтернативна служба.
Мотивація до розгляду другого навчального питання
2.
Підготовка військових кадрів
Військові кадри – це основа боєздатності військової
організації держави.
Система
військової освіти розрахована на створення єдиної системи освіти з урахуванням
інтересів усіх військових формувань України та визначення переліку
спеціальностей, за якими необхідно готувати військових фахівців. Вона містить
такі складові: початкова військова підготовка молоді; професійна військова
підготовка; вища освіта військових фахівців (тактичного, оперативно-тактичного,
оперативно-стратегічного рівня); підготовка офіцерів запасу;
В Україні
створено вищі навчальні заклади для підготовки спеціалістів для Збройних Сил
України, Прикордонних військ, Служби безпеки України,
Міністерства
внутрішніх справ та інші.
Українська
держава забезпечує молоді можливість здобуття військової освіти у військових
академіях, університетах, інститутах, на військових факультетах, відділеннях та
кафедрах військової підготовки цивільних навчальних закладів, на курсах підготовки
і перепідготовки офіцерів.
Мотивація до розгляду третього навчального питання
3.
Соціальний захист громадян, які перебувають на
військовій службі
Військовослужбовцям та членам їх сімей
держава забезпечує соціальний і правовий захист, надає цілий ряд пільг
відповідно до закону України „Про соціальний і правовий захист
військовослужбовців і членів їх сімей”.
Військовослужбовці мають право: обирати і бути обраними до Рад народних
депутатів, інших виборних органів держави; створювати свої громадські об’єднання
відповідно до законодавства України. Однак вони не можуть бути членами
політичних партій, організацій та рухів, тому що військові формування України
перебувають поза політикою, і військовослужбовці повинні дотримуватись лише
загальнодержавної ідеології та законів України. Організація
військовослужбовцями страйків і участь в їх проведенні не допускається.
В залежності від виду військової служби,
складу військовослужбовців, їхніх військових звань, посад та кваліфікації,
тривалості та умов служби держава надає цілий ряд пільг військовослужбовцям.
Пільги військовослужбовцям – особливі
права, переваги та привілеї, що надаються на підставі чинного законодавства
громадянам, які перебувають на військовій службі, з метою соціального захисту,
компенсації певних обмежень їхніх прав та свобод, пов’язаних з перебуванням на
військовій службі та стимулювання зацікавленості у її проходженні.
Перевірка ступеню засвоєння
нового матеріалу учнями.
ІІІ. Заключна частина (до 3 хвилин).
а) нагадати тему,
навчально-виховну мету та ступінь її досягнення;
б) зробити загальну оцінку
класу;
в) відмітити кращих учнів на
занятті;
г) дати домашнє завдання:
-
вивчити статтю 65 Конституції
України та основні поняття (контрактна та альтернативна служба);
-
прочитати сторінки15-20 підручника
«Захист Вітчизни 10-клас”
-
записати в зошит права
військовослужбовців
Коментарі
Дописати коментар